Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
estetik
13
Tem

Yaz aylarında mutlaka yapılması gereken estetik uygulamaları

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, günlük rutinlerimizi bir kenara bırakmak isteyebiliriz. Uzun günler ve tatil planları derken zamanın nasıl geçtiğini anlamayabiliriz. Ancak sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü için asla cilt bakım rutinimizi tatil etmememiz gerektiğini biliyoruz, öyle değil mi? Bu soruya kesin bir “evet” yanıtı verdiğinizi hayal edebiliriz, fakat eğer işler bir noktada ters gitti ve cilt görünümünüzde taze bir yenilenmeye ihtiyaç duyuyorsanız, Smileest Estetik olarak yaz aylarında mutlaka tercih etmeniz gereken estetik uygulamalardan bahsetmek istiyoruz!

Botoks Uygulamaları

Yaz aylarında artan sıcaklık ve güneş ışığına bağlı olarak mimik çizgilerimizi de daha fazla kullanmaya başlarız. Özellikle güneş gözlüğü kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalırken kaşlarımızı çattığımız için o bölgede bulunan mimik çizgileri derinlik kazanır. Göz çevresinde oluşan mimik çizgilerini de atlamayalım. Kısılan gözler, artan ince çizgiler… Oluşabilecek bu durumun önüne geçmek için tatil öncesi botoks randevunuzu almayı unutmayın.

Botoks ile ilgili detaylı blog yazımızı okumak için tıklayınız.

Mezoterapi Uygulamaları

Cilt bakımınızın etkisini arttırmak, cildinizi yenilemek ve yaza hazırlamak için mezoterapi uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Mezolifting adı verilen yüz mezoterapisi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve sarkmalarının önüne geçen etkili ve doğal bir yöntemdir. Cilde doğrudan enjekte edilen vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve homeopatik ilaçlar sayesinde elastin ve kolajen üretimi artar, nem seviyesi yükselir ve cilt yenilenir. Güneşin yıpratıcı etkilerine karşı dayanıklığı artar. Siz de tatilinizi cildinizin güneş etkisiyle yaşlanmasından korunduğundan emin gönül rahatlığı ile tatilinizi yaparsınız.

Ayrıca güneşin, denizin ve havuzun tahriş edici etkisiyle saçlarınızın kuruyup kırılgan hale gelmemesi için saçlarınızı koruyacak ve güçlendirecek saç mezoterapisi uygulamalarını da tatil öncesi yaptırmanızı öneririz.

Mezoterapi ile ilgili detaylı blog yazımızı okumak için tıklayınız.

Ozon Terapisi

Bir çeşit detoks yöntemi olarak da adlandırabileceğimiz Ozon terapisi ile tatil öncesi kışın tüm yorgunluğunu atabilir, yazı daha enerjik bir şekilde karşılayabilirsiniz! Kas ağrılarını gidererek kasları güçlendiren, sindirim sistemini düzenleyip parazitleri öldüren, ani kalp krizlerinin önüne geçerek kanser hücrelerinin çoğalmasını önleyen ozon terapisi tüm bunların yanında enerjinizi yükseltecek ilaç gibi bir tedavi!

Ozon terapisi ile ilgili detaylı blog yazımızı okumak için tıklayınız.

Tabi ki doktorunuza danışarak güneş kreminizi yanınıza almayı ihmal etmeyin…

Smileest Estetik olarak bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.