Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
26
Şub

Saç ekimi ne zaman yapılmalı? A’dan Z’ye saç ekimi

Saç ekimi hakkında “Neden dökülür?” sorusundan sonra en çok aldığımız soru “Ne zaman yapılmalı?” oluyor. 20’li yaşların başında oraya çıkan dökülme problemi sizi olduğunuzdan daha yaşlı görünme konusunda endişelendirebilir ancak saç ekimi konusunda temkinli davranmak şart. 20’li yaşların başında ortaya çıkan dökülme problemi 30 hatta 35-40 yaşına kadar devam eder. 30’lu yaşlarda yavaşlamaya başlayan dökülme hızı ile saç ekimi için uygun zemin oluşmuş olur.

30’lu yaşların altındaki hastalarda saç ekimi yapıldığı takdirde aynı zamanda saç dökülmesi de devam edebileceği için daha sonra 2. veya 3. Seanslara ihtiyaç duyulabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple dökülme süreci devam ederken doktor kontrolünde olunmas öncelikli tavsiyemiz. Çünkü “Ne zaman?” yapılmalı sorusunun diğer bir tarafı ise yıl içerisinde ne zaman ortaya çıktığı… Teknik açıdan herhangi bir mevsimde yapılma zorunluluğu yok ancak sıcaklık, deniz-havuz suyu, terleme, güneş ışınlarının olumsuz etkileri gibi faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda sonbahar ayları saç ekimi için en doğru zaman dilimi.

Saç dökülmesini durdurmak mümkün mü?

Saç ekiminden önce düşünülmesi gereken diğer bir soru ise dökülme hızını yavaşlatmak hatta saç ekimi yaptırmadan gür ve sağlıklı saçlar elde etmek mümkün mü? Saçlarımız; genetik yatkınlık, stres faktörü, beslenme alışkanlıkları, hormonal etkenler, kimyasal maddeler nedeniyle dökülmeye başlayabilir. Ancak kellik derecesine ulaşmadan önce müdahale edilerek saç dökülmesini durdurmak mümkündür. Saçlı deriye lokal olarak yapılan saç mezoterapisi, saç PRP’si ve kök hücre tedavileri (Regenera Activa) saç dökülmesini durduracak etkili tedavi yöntemlerinden birkaçı.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi dökülme sürecinin doktor kontrolünden olması hem ihtiyacınız olan uygulamanın en doğru şekilde belirlenmesi hem de saç ekimi gibi daha zahmetli bir uygulamaya ihtiyacınız kalmayacak şekilde saç dökülmesi probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesi konusunda etkili tedavi yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan soru işaretlerini uzman görüşü yardımıyla ortadan kaldırabilirsiniz.