Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
11
Şub

Regenera Activa

Saçlarımız; genetik yatkınlık, stres faktörü, beslenme alışkanlıkları, hormonal etkenler, kimyasal maddeler nedeniyle geçici veya kalıcı olarak dökülebiliyor. Ancak hatırlatmak isteriz ki herhangi bir nedenle yaşadığınız saç dökülmesinin önüne geçebilmek için dökülmenin ileri derecede aşama kaydetmemesini ve kelliğin başlamasını beklememek gerekiyor. Smileest olarak önleme tedavileri ve nedene yönelik tedaviler uygulamanın bu noktada büyük önem teşkil ettiğini belirtelim. Yukarıda saydığımız nedenlerden saçlar gücünü yitirip ve cansız bir hale bürünebiliyor. Bu durum fiziksel görünümü değiştirdiği kadar kişinin sosyal yaşam kalitesini etkileyecek şekilde motivasyonunu da olumsuz etkileyebiliyor. Ancak kliniğimizde uyguladığımız Regenera Activa tekniği ile saçlarınızda özlediğiniz canlılığı yakalayabilir, çabuk uzayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Regenera Activa nedir, nasıl uygulanır?

Otolog mikro greft bir tedavi olan Regenera Activa’da sağlıklı ve güçlü saç köklerinden elde edilen özel bir hücre süspansiyonu ile uygulamanın ilk adımı atılmış oluyor. Bu süspansiyon ile problemli saçlı deri bölgelerine uygulama yapılıyor. Böylece derinin yenilenmesi ve sağlıklı hale gelebilmesi için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücreleri etkisini göstermeye başlıyor. Özellikle en canlı olan saçların bulunduğu kulak arkası bölgesindeki saçlardan 3-4 saç kök ve küçük bir parça deri, lokal anestezi uygulanarak alınıyor. Bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel olarak bir süspansiyona dönüştürülüyor ve kendi dokunuzdan elde edilmiş özel bir tedavi yaratılmış oluyor.

Kaç seans gerekir, etkisi ne kadar sürer?

Tedavi genelde tek seanstır ancak ihtiyaca göre birkaç yıl sonra tekrar edilebiliyor. Etkileri birinci aydan sonra  görülmeye başlayan bu tedavinin sonucu saç uzama hızına göre 6-9 ayda gözle görülür derecede fark edilir hale geliyor.