Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Çatlak Tedavisi

Mezoterapi, derinin hemen altında bulunan dermise (orta tabaka) çeşitli vitamin, mineral, hyaluronik asit ve aminoasit içerikli ilaçların küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir.

Ciltte oluşan çatlakların nedeni ciltte meydana gelen gerilme ve basınç nedeniyle bağ dokusunu oluşturan kolajen ve elastik liflerin hasarlanmasıdır.

Çatlaklar erken dönemde kırmızı veya mor renkte düz çizgiler şeklinde görülmektedir. Bu dönemde çatlak mezoterapisi ile yüksek başarı oranları ile tedavi şansı mümkündür. İleri dönemde (eski çatlaklar) sedefsi, gri renkte deriden çökük ve buruşuk bir görünüme dönüşmekteler. Bu dönemde çatlakların tedavi başarısı azalmaktadır.

Çatlak mezoterapisi, çatlak tedavisinde sık tercih edilen yöntemlerinden biridir. Çatlak bölgesindeki derinin bozulmuş bağ dokusunu onarabilen özel ilaçlarla yapılmaktadır.

Bu mezoterapi kokteyli direk çatlaklara cildin hemen altına özel mezoterapi iğneleri ile uygulanır. Çatlakların görünümü tedavi ile azalır ve boyutları küçülür.

Çatlak mezoterapisi 10 – 15 dakika gibi kısa sürede uygulanır. İşlem sırasında ve sonrasında ağrı hissi olmaz. 10 – 14 günde bir olmak üzere 4 – 6 tedavi seansı gerekebilmektedir. Özellikle 3. tedavi seansından sonra bağ dokusu kendini yenilemeye başlar ve çatlakların görünümünde belirgin düzelmeler olur.

Leave a Reply