Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

istanbul göz kapağı estetiği

Uygulamada temel prensip plazma enerjisi kullanılarak cilt üzerindeki istenmeyen doku, iz, leke gibi lezyonların süblimleştirme (buharlaştırma)sıdır.

Plazma enerjisinin en yaygın kullanım alanlarından birisi de uzamış olan üst göz kapağının cerrahisiz olarak düzeltilmesidir. Bu uygulama üst kapakta olduğu gibi alt göz kapağının cildini iyileştirmekte kullanılabilir.

Uygulama sırasında anestezi gerektirecek kadar bir acı oluşmamaktadır. Ancak gerekli görülürse uygulama alanında anestezik kremlerle veya lokal anestezik maddelerle anestezi yapabilir. Uygulama yapılan alanda uygulama sonrasında küçük, kahverengi, siyah kabuklar ve hafif ödem oluşacaktır.

Ödem birkaç saat ile birkaç gün içinde; kabuklanmalar ise 7-20 gün arasında bir sürede kendiliğinden kaybolacaklardır.

Tedavi süreci hastadan hastaya değişmekle beraber birden fazla seans gerekebilir. Gerekli olduğunda aynı alana 3 hafta sonrasında tekrar uygulama yapılabilir. Uygulama sonrası uygulama alanında geçici süreyle renk değişiklikleri, kabarık veya çukur alanlar oluşabilir.

Plazma enerjisi ayrıca cilt ve mukoza üstündeki iyi huylu kitlelerin yok edilmesinde, akne scarlarının tedavisinde, aktif aknede ve lekelerde kullanılabilir.