Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
01
Eki

Medikal estetik uygulamalarından önce…

Zaman ilerliyor, teknolojiler gelişiyor ve bizler de doğal olarak bu değişime ayak uydurmak istiyoruz. Bedenimizde güzelleştirebileceğimiz, daha iyi olabileceğini düşündüğümüz bölgeler de bu süreçten nasibini alsın istiyoruz. İşin özünde kendimizi daha iyi, özgüvenli ve güzel hissetmenin temelde olduğunu düşünürsek, bu yolda gösterilen tüm çabaların mübah olduğunu biliyoruz. Ancak estetik alanı genelinde işin YALNIZCA güzelliğe dayalı olmadığını, sağlığımızın büyük ölçüde önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Tam da bu noktada medikal estetik uygulamaların yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken ÇOK ÖNEMLİ konu başlıkları dikkat çekiyor. Haydi inceleyelim…

Farklı ve özel

Dünyadaki milyarlarca insanın parmak izinden saç teline, DNA’sından huyuna kadar farklı olduğunu biliyoruz. Hepimiz farklıyız, o halde yapılacak en ufak bir medikal işlem bile bizim için farklı ve sadece bize özel, uygun şekilde olmalı. İhtiyaçlar, şartlar mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Gerçekten yüzünüzde ya da bedeninizde neye ihtiyacınızın olduğunun tespitini doğru şekilde belirlemelisiniz. Bu konuda tabii ki güvendiğiniz hekimlerden yardım alabilirsiniz. Çünkü sadece güzelleşmek ya da trendleri takip etmek uğruna ihtiyacınız olmayan uygulamalar size katkı sağlamayacaktır…

“Böyle çok daha güzelsiniz…”

Başkasında görüp beğendiğiniz işlemlerin sizin için gerçekten uygun olup olmadığı konusunda şüpheci davranmanız gerektiğini hatırlatalım. “Başkası olmayalım, kendimiz olalım…” Yani en çok kendimize uygun, bizi başka biriymiş gibi göstermeyecek şekilde doğal yollardan ilerleyelim.

Doğru hekim ve güven ilişkisi

Her geçen saniye, gelişen ve değişime ayak uyduran estetik sektörü ne yazık ki bu özelliğiyle negatif bir durumu da beraberinde getiriyor.Konusunda gerekli eğitimleri almayan  kendini geliştirip yetiştirmeyen  ve hatta hekim olmayan kişilerin bu uygulamaları yapması. Size önerimiz ise sağlık konusunda titiz, işinde uzman, hastayla iletişimi kuvvetli, güven veren hekimlere kendinizi emanet etmeniz oluyor. Uygulama öncesinde yaptığınız araştırmalarda hekimlerin biyografisini incelemek, çalıştıkları kurumları gözlemlemek de bu doğru hekimi seçme aşamasında mutlaka yer almalı.

Son olarak, yaptırmak istediğiniz uygulamanın bir adım öncesinde konsültasyon randevusu ile detaylı bilgi almayı ihmal etmeyin.