Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
14
Eyl

Ameliyatsız Burun Estetiği: “İstanbul Burun dolgusu”

Estetik açıdan en çok kaygı duyulan ve güzelleştirmek istenilen bölgelerin başında burun geliyor. Ancak çoğunlukla bıçak altına yatmaktan korkuluyor… Tam da bu noktada “Burun Dolgusu” sağlıklı, doğal ve acısız bir teknik olarak karşımıza çıkıyor.

Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği olarak da tanımlayabileceğimiz bu uygulamada kemer ve asimetrinin giderilmesi ve uç kaldırma amaçlanarak yüze uygun ve doğal bir görünüm verilmesi hedefleniyor. Pek çok farklı tipte burun anatomisine uygulanabilen burun dolgusu pratik bir işlem oluşuyla da dikkatleri çekiyor. Anestezi gerektirmeyen, basit bir enjeksiyon işlemi ile 20-30 dakikada tamamlanmış oluyor.

Nasıl yapılıyor?
Öncelikle bir tek burun dolgusunda değil yapılacak en ufak medikal estetik vb. uygulamada kendinizi güvenilir ellere emanet etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Kişinin burnunda beğenmediği ya da şikayetçi olduğu noktaların tespit edilmesi, hangi noktalara dolgu uygulanması gerektiği ilk adımlar arasında yer alıyor. Ardından dolgu uygulanacak noktalara hafif hamlelerle enjeksiyon uygulanıyor ve işlem kısa sürede tamamlanmış oluyor.

Kalıcılığı ne kadar?
Burun hareketsiz bir bölge olduğundan dolgu maddesini daha sağlam şekilde tutabildiğinden diğer dolgulara göre uzun süre kalıcılık gösterebiliyor. Burun dolgusu 10-12 ay boyunca kalıcılığını koruyabiliyor ancak birtakım etkenlere dikkat edildiğinde bu süre uzayabiliyor. Hamam, sauna, solarium, buhar banyosu ve buruna masaj yapılması dolgu maddesinin ömrünü kısaltabiliyor.

Dikkat dikkat!
İşlem sonrasında iğne girişleri nedeniyle hafif ödem ve kızarıklıklar meydana gelebiliyor. Ancak 24 saat içerisinde kendiliğinden iyileşiyor. İşlem sonrasında günlük rutine rahatlıkla geri dönülebiliyor ancak 3 gün süre ile burun masajı yapılması önerilmez.