Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
11
Şub

El gençleştirmek, yaşlılık etkilerini azaltmak mümkün mü?

Bütünsel güzellik algısını tamamlayan, zarif ve bakımlı görünümüyle dikkatleri her zaman üzerinde toplamayı başaran eller genetik yatkınlık, cilt kuruluğu ve çevresel faktörlerden dolayı yaşlanma belirtilerinin en sık görüldüğü yerlerin başında gelir. El yüzeyi yüz derisinden daha ince bir yapıya sahip olması nedeniyle yıpranmalara çok daha müsaittir. Bu sebeple yüzümüzdeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırırken ellerimizi de ihmal etmemeliyiz.

Eller neden yaşlanır?

Deri altı doku kaybı, deride incelme ve yıpranma, ciltte lekelenmeler…

Yaş almanın yanı sıra, güneş ışınlarının zararlı etkileri, dış etkenlere karşı elin korunmaması gibi faktörler de yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını hızlandıran etkenlerin başında geliyor. El yüzeyinde bulunan ince deri altı yağ tabakasının daha da incelmesi sonucu damar görünümünün artması ve cilt lekelerinin oluşmasıyla birlikte yaşlanma belirtilerinin görünümü de artmış oluyor.

El gençleştirmek yöntemleri nelerdir?

Dolgu

Bu durumun önüne geçmek için birçok tedavi yöntemi var. Bunların başında gelenlerden biri de dolgu. El sırtına enjekte edilen dolgu sayesinde el yüzeyi yeniden dolgunlaşarak gençleşiyor ve damar görünümü azaltılarak yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılıyor.

Lazer uygulamaları

El yüzeyinde oluşan leke görünümünü ortadan kaldırmak için başvurulan yöntemlerin başında ise lazer uygulamaları geliyor. Güneşin zararlı ışınlarından korunmayan el yüzeyinde yaş aldıkça ortaya çıkan bu lekeleri tedavi etmek için de güneş ışınlarına diğer aylar kadar maruz kalmadığımız sonbahar ve kış aylarını tercih etmemiz gerekiyor.

 El mezoterapisi

El yüzeyini gençleştirmek için kullanılan yöntemlerden bir diğeri ise el mezoterapisi. Mezoterapi kokteyli içerisinde bulunan vitaminler, peptidler, amoniasitler, hyalüronik asit ve antioksidanlar deride kollajen üretimini tetikleyerek cilde parlaklık kazandırıp pürüzsüz bir el yüzeyi oluşmasını sağlıyor.

PRP Tedavisi

PRP tedavisi ile dokuların kendini yenilemesi ve cilt kalitesinin arttırılması sağlanıyor. Böylelikle el yüzeyi lekesiz ve genç bir görünüme kavuşturulmuş oluyor. El yüzeyine canlılık, parlaklık ve hacim kazandırmayı amaçlayan PRP tedavisi son zamanların en çok tercih edilen gençleşme tedavilerinin başında geliyor.

Başlığımızda sorduğumuz soruya net bir cevap vermemiz gerekirse evet el gençleştirerek yaşlanma belirtilerini azaltmak mümkün. Sizin için en doğru tedavi yöntemini belirlemek için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir, randevunuzu oluşturabilirsiniz.