Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Diş Sıkma Tedavisi

Smileest ile #GülerekGüzelleşin

Yoğun stres, bilinç dışı diş sıkmamıza ve diş gıcırdatmamıza neden olur. Zamanla aşırı kullanılan çiğneme kasımız gelişir kuvvetlenir ve genişler. Bunun sonucunda yüzümüzde genişleme ve kareleşme oluşur. Çiğneme kasına uygulanan botoks enjeksiyonu ile gelişen kas zayıflar ve küçülür, yüz incelir ve üçgenleşir.

Çiğneme kası botoks uygulaması ile sadece yüz şeklimizi düzeltmekle kalmaz aynı zamanda dişlerimiz üzerine basınçla oluşan hasar ve çene eklemimizde oluşan deformasyon da önlenmiş olur. Herhangi bir anestezi gerekmeyen 1-2 dakikalık enjeksiyon sonrası şekilsel değişmeler 1 ay sonra net görünür hale gelir. Uygulamayı 6 ayda bir yinelemek yeterli olmaktadır.

İSTANBUL BOTOKS İLE DİŞ SIKMA VE GICIRDATMA (BRUKSİZM) TEDAVİSİ

Tedavi, çiğneme kasına uygulanan botoks enjeksiyonu ile gelişen kas zayıflar ve küçülür, yüz incelir ve üçgenleşir.iğneme kası botoks uygulaması ile sadece yüz şeklimizi düzeltmekle kalmaz aynı zamanda dişlerimiz üzerine basınçla oluşan hasar ve çene eklemimizde oluşan deformasyon da önlenmiş olur.

DİŞ SIKMA VEYA DİŞ GICIRDATMA (BRUKSİZM) NASIL OLUŞUR?

Yoğun stres, bilinç dışı diş sıkmamıza ve diş gıcırdatmamıza neden olur. Zamanla aşırı kullanılan çiğneme kasımız gelişir kuvvetlenir ve genişler. Bunun sonucunda yüzümüzde genişleme ve kareleşme oluşur.Çeneyi gece sıkarak dişlerin birbirine çok sıkı basmasına neden olan kas alt çene çiğneme kasıdır. (Masseter kası). Daha ağır olgularda şakak kasları da(Temporal kaslar) işin içine girer.

BOTOKS İLE DİŞ SIKMA VEYA DİŞ GICIRDATMA HAKKINDA S.S.S

Botoks ile Diş Sıkma veya Gıcırdatma Tedavisi Yaptırdım, Çiğneme ve Konuşma Fonksiyonlarım Bozulur Mu?

İstanbul botoks ile diş sıkma veya gıcırdatma tedavisi doğru uygulandı ise genelde çenemizdeki çiğneme kaslarından sadece biri olan masseter kasına ya da nadiren şakaklardaki temporal kasa botoks yapıldı demektir. Konuşma ile ilgili bir kas olmadığı için konuşma bozukluğuna kesinlikle sebebiyet vermeyecektir.

Tedavi Ağrılı bir işlem midir?

Botoks ile diş sıkma veya diş gıcırdatma küçük ve ince iğneler ile yapılır. Tedavi öncesi cilt üzerine sürülenolan lokal anestezik kremler ve işlem esnasında uygulana buz ağrıyı çok ciddi anlamda yok eder.

Botoks ile Diş Sıkma Tedavisi Herkese Uygulanabilir mi ?

Hamile ve emziren kadınlara, uygulanacak bölgelerde cilt enfeksiyonu olanlara, kanser hastalarına, kanama bozukluklarına (hemofili gibi pıhtılaştırıcı faktör eksiklikleri olanlar) sahip hastalara, kas hastalıklarına (Myasteni gibi) sahip olanlara, ileri psikiyatrik bozukluklarda, kan sulandırıcı kullanılması gereken durumlarda, gerçekci beklentisi olmayanlarda vs. uygulanmamalıdır.