Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalaler Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Bilgilerin Doğruluğu Kliniğimizi Bağlamamaktadır.
10
Oca

Botoks, Gummy Smile İçin (Diş Eti Gülüşü) En Etkin Çözüm

Gummy Smile Nedir? Botoks En Etkin Çözüm Müdür ? Botoks Tedavisi ve Gummy Smile Fiyat bilgisi hakkında bilinmeyenleri estetik hekimlerimiz değerli hocalarımız Dr. Ayşegül GİRGİN ve Dr. İsmail Metin HOŞER’e sorduk.

Gülümseme; çevresel kas sistemi, dişler ve maksiller çene kemiği morfolojisi arasında oluşan dinamik bir istemli aktivite olup; Yüzün, orta ve alt üçte birindeki kas gruplarının kasılmasıyla diş ve dişetlerinin görünmesi sonucu meydana gelir. Gülümseme, insanların duygularını aktarmada kullandığı etkin bir yoldur. Sosyal hayatta iletişim ve bedensel ifade için de önemli bir unsur olup ilk izlenimi oluşturmada anahtar faktörlerden biridir.

Gummy Smile Nedir ?

Gummy Smile (Diş Eti Gülüşü), diş etlerinin gülme ya da konuşma esnasında 2 – 3 mm’den fazla görünmesi durumunu ifade eder. Normal bir diş eti görünüşü, konuşma ya da gülme sırasında diş ile dudak arasında oldukça ince bir şekilde kendisini gösterirken. Gummy Smile’a sahip olan bireylerde ise diş etleri, çok daha ön planda ve kalın bir şekilde görünür.

Gummy Smile Nedenleri Nelerdir?

 • Dişeti hastalıklarına bağlı enflamasyon,
 • Dişlerin boyutunun normalden küçük olması,
 • Üst dudağın normalden ince olması,
 • Üst çenede gelişen kemik büyümesi.
 • Bazı ilaçların kullanımından kaynaklanan yan etkilerle diş etlerinin zamanla büyümesi.(Siklorosporin ve bazı hipertansif ilaçlar sebebiyle)
 • Üst dudağı yukarı kaldıran kasların (özellikle levator labi superior kası) çok aktif olması.

Botoksun Gummy Smile Vakalarında Kullanımı

1981’de oftalmoloji uzmanı Alan Scott botulinum toksini ile strabismus (şaşılık) tedavisi yaparak bu toksinle yapılan tedavi çalışmalarının yolunu açmıştır. 1989 da göz kası problemlerimin tedavisi için ilk kez FDA tarafından onaylanmıştır. Sonrasında boyun problemleri, aşırı terleme, yüzdeki kırışıklıklar (glabellar çizgiler) gibi durumlarda kullanılarak dünden bugüne medikal ve kozmetik spektrumu genişlemiştir. Botoksun gummy smile vakalarında kullanımı ise 1992 de bir plastik cerrah olan Dr.Michael Kane ile başlamış olup 1999 da Niamtu ve 2005 de Mario Polo ile devam ederek
günümüze gelmiştir.

Gummy Smile (Diş Eti Estetiği)

Gummy Smile Botoks Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile ve emziren kadınlara,
 • Cilt enfeksiyonu olanlara,
 • Kanser hastalarına,
 • Kanama bozukluklarına ve kas hastalıklarına sahip olanlara,
 • İleri psikiyatrik bozukluğa sahip olanlara,
 • Kan sulandırıcı kullanılması gereken durumlarda uygulanmamalıdır.

Bunun dışındaki kadın ve erkek her diş eti gülüşü diğer bir ifadeyle gülüş estetiği (Gummy Smile) şikayeti olan hastaya botoks ile tedavi işlemi uygulanabilir.

Gummy Smile tedavisi için,  bazı durumlarda dişeti kısaltma ve bazı çene ameliyatları da diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır. Smileest hekimleri  olarak hastayı inceledikten sonra ve hastaya uygun tedavi yöntemi konusunda bilgilendirme yaparız.

gummy smile nedir

Botoks Gummy Smile Tedavisinde Nasıl Kullanılır ?

Gülüş estetiğimizin bozulmamasına sebep olan konuşma veya gülme kaslarımıza yapılan botoks enjeksiyonlar, diş eti gülüşünün durumuna göre 2 ile 5 noktaya enjeksiyon uygulayarak ağrısız bir biçimde, etkisi 4-6 aya kadar süren bir tedavi olarak kullanılmaktadır.

Her Diş Eti Gülüşü Sorunu Yaşayan Hastaya Uygulanır Mı?

Her diş eti gülüş sorunu yaşayan hastaya bu tedavi yöntemi tavsiye edilmez. Tavsiye ettiğimiz hastalar; üst dudakkaslarının çok aktif olduğu, dinamik diş eti görünme problemleridir. Diş ve diş eti problemleri primer sorun ise mutlaka diş hekimi ile konsültasyon yapılmalıdır.

Konuşma/Çiğneme Bozukluğu Yapar Mı?

Uzman eller tarafından yapılan  tedavilerde hiçbir sorun çıkmaktadır.   Bu aşamada hekimlerimiz Dr. Ayşegül GİRGİN ve İsmail Metin HOŞER’in biyografilerini incelemenizi tavsiye ederiz. Bu bağlamda yapılacak tedavi kişinin yüz kaslarını etkilemeyeceği için bu kasların fonksiyonu işlem öncesinde nasıl ise aynı o şekilde devam etmektedir.

Yüzümün Diğer Kaslarına Bir Etkisi Var Mı ?

Botoks sadece enjekte edilen kasa etki etmektedir. İşinin uzmanı hekimler tarafından yapıldığında yüzün diğer kaslarına yayılması mümkün değilşdir. Bu nedenle yüzün diğer kaslarında herhangi bir sorun veya kalıcı olacak hasarlara da yol açmaz.

2022 Gummy Smile Fiyat / Maliyetleri Ne Kadardır?

Tedavinin maliyetleri hakkında hangi hastaya hangi cerrahi işlemin yapılacağı, yapıldığı hastaya ve tedaviyi uygulayacak hekimin tecrübesine göre değişkenlik gösterdiğini unutmamakta fayda bulunmaktadır. Kullanılacak botoksun kalitesi ve markası fiyat baremin en önemli unsurlarındandır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin sosyal medya ve internet siteleri üzerinden fiyat vermeleri yasalara uygun değildir.

Gummy Smile Fiyat bilgisi için internet sitemizde yer alan 05444156088   numaraları Whatsapp bağlantısından ve  0543 478 88 71 numaralı telefondan hızlıca bilgi alabilirsiniz.