Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
03
Oca

7 Soruda Botoks

Günlük hayatta çok sık duyduğunuz botoks ile ilgili merak ettiklerinizi medikal estetik hekimlerimize sorduk. Medikal estetik hekimlerimiz Dr. Ayşegül GİRGİN ve Dr. İsmail Metin HOŞER, Kulaktan dolma bilgiler ile değil uzman gözünden botoks fiyatları ile ilgili tüm detayları Smileest Klinik misafirleri için yanıtladılar.

Botoks Nedir ?

Botoks (Botulinum toksini),  Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir Proteindir . Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. Estetik ve kozmetik amaçlarla, mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, oluşumunu engellemek ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla ve kronik migren tedavisinde kullanılabilmektedir. (Wikipedia)

Botoksun Yan Etkileri Var mıdır ?

Botoksun bugüne kadar bilinen hiçbir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Tedavisinin görülen etkileri yanlızca uygulandığı bölge ile sınırlıdır. Uzman olmayan yada merdiven altı olarak tabir edilebilecek kişi yada işletmelerde yapılan uygulamalarda yan etki değil ama, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Yanlış ellerde yapılan işlemlerin olumsuz etkisini yok edebilecek yada  düzeltecek herhangi bir ilaç bulunmamaktadır. Teşhiste bulunabilmek etkisini ortadan kalkması için etki süresinin dolmasını beklemek gerekir

Uygulama anında iğneye bağlı olarak hafif bir şişlik, kızarıklık, belki anlık morarmalar görünebilmektedir. Böyle durumlarda  ise gündelik hayatta kullandığımız makyaj malzemeleriyle bu ufak etkiler kolayca kapatılabilmektedir. Etkisi geçtikten sonra yeniletmenizde hiçbir sakınca yoktur ve herhangi bir sınırlama olmaksızın ömür boyu kullanabilirsiniz. Son derece güvenli bir tedavi yöntemi olmakla beraber, FDA onayına sahiptir.

Botoksun etkisini azaltan ilaçlar Nelerdir ?

Botoksun etkisini azaltan bir ilaç olmadığı gibi, etkisini ortadan kaldırmak için bir antidot da bulunmamaktadır, Etkiyi azaltabilecek tek yöntem beklemektir yani zamandır. Vücutta metabolizma hızını arttıran antioksidanlar süresiyi kısaltabilmektedir. Dolgu yönteminde, dolguyu eriten bir enzim var iken botoksta bu enzim bulunmamaktadir. Etkisini azaltmak için  dolaşımı hızlandıran tedavilere (Prp altın iğne vs. gibi) başvurarak süre kısaltılabilir.

istanbul botoks

istanbul botoks

Botoks Sonrası Neler Yapılmalıdır / Ne Yapılmamalıdır?

  • Uygulama yapılan bölgenin yıkanmasında veya ıslanmasında sakınca yoktur ancak 3 saat boyunca hamam sauna gibi çok sıcak ortama girmekten kaçınılmalıdır.
  • 3 saat boyunca yoğun güneş ışığına ve sıcağa maruz kalmayın
  • 3 saat boyunca yorucu fiziksel aktivite ve egzersizlerden kaçınılmalıdır
  • 3 saat boyunca enjeksiyon bölgelerini ovuşturmayın, masaj yapmayın,
  • 3 saat boyunca uzun süreli baş aşağıya duracak aktivitelerden uzak durun
  • 3 saat yüz üstü yatmayın
  • Uygulamadan sonra mimik kaslarınızı hareket ettirin,
  • Düzenli ve devamlı yaptırın,

En İyi Botoks Markası Hangisidir ?

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nca onaylı ve ruhsatlı 2 marka bulunmaktadır . Bu markalar Allergan BOTOX ve IPSEN Dysportturher botoks markalarıdır. Her ikisi de dünya çapında güvenli ve etkili markalardır. Her ikisi marka da FDA onaylı ve CE belgeli ilaç statüsünde yer alan ürünlerdir.Bu markaların  dışındaki markalar Türkiye’de ruhsatlı değildirler. Piyasada illegal yöntemler ile tedarik edilen birçok botoks markası bulunmaktadır. Hangi şartlarda geldiği ( normal şartlarda botoks ilaçları soğuk zincirde gelmelidir) belli olmayan bu ürünlerin güvenliliği T.C. kanunlarınca güvence altında bulunmamaktadır.

Yasal Uyarı : Ruhsatsız ürünle yapılan uygulamada karşılaşılabilecek olumsuz kompikasyonlar için yasal olarak bir dayanağınız bulunamayacağından dolayı, uygulama yaptırmak isteyen misafirlerimizin fiyat araştırmasından daha önce uygulama yapılacak markanın güvenirliğini sorgulamaları daha sağlıklı olacaktır.

Kalıcı Botoks Fiyatları Nedir ?

Kolay ve yalan yoldan para kazanma stratejilerinden birisi olarak karşımıza çıkan “Kalıcı Botoks”, “En ucuz kalıcı botoks fiyatları” gibi söylem ve reklamlar, müşteriyi yanlış yönlendirmektedir. Botoks uygulaması 3-5 gün içinde etkisi görülmeye başlar.Etkinin tam olarak görülmesi 10-14 günü bulmaktadır. Botulinum toksin vücuttan atılma süresi 4 ay kadardır.Fakat gözle görülür etkileri kişiden kişiye değişen sürelerde 3-5 ay kadar devam edebilir dolayısıyla Kalıcı botoks ifadesi doğru bir söylem değildir.

2021- 2022 İstanbul Botoks Fiyatları Nedir?

Piyasada pek çok kişi / klinik yada firma, uygulama için farklı fiyatlar verebilmektedir. Biz tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Ruhsatsız ürünle yapılan uygulamada karşılaşılabilecek olumsuz kompikasyonlar için yasal olarak bir dayanağınız bulunamayacağından dolayı, botoks yaptırmak isteyen misafirlerimizin fiyat araştırmasından daha önce uygulama markanın güvenirliğini sorgulamaları daha sağlıklı olacaktır.

Kliniğimizden fiyat alabilmek için sayfamızda bulunan whatsapp bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kliniğimizde uygulanan Tedaviler :