Acıbadem Mh, Şeyh Galip Sk, Elysium Elit Konutları, B Blok D: 29 Koşuyolu, Kadıköy / İstanbul

Smileest Makaleler

Makalelerimiz bilgilendirme amaçlıdır. Doğru tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz
02
Nis

5 nokta tekniği ile cilt görünümünüzü yenileyin!

Doğanın kendini yenilediğine tanık olduğumuz bahar aylarında siz de cildinizi yenilemeye, canlılık kazandırmaya ne dersiniz? 3-4 hafta aralıkla sadece 2 seans uygulanan 5 nokta uygulaması ile yenilenme hissini bir sonraki bahara kadar taşıyabilirsiniz. Nasıl uygulanıyor, avantajları ve etkisi tam olarak ne? sorularının cevapları yazımızın devamında saklı.

Yeni nesil bir anti-aging yöntemi olan 5 nokta tekniği yüz, boyun, kol, ve ellerde oluşan kırışıklık görünümünü ortadan kaldırmak için kullanılan etkili bir yöntem. Ciltteki doğal olarak bulunan hyalüronik asit seviyesini yükselterek cildi yeniden modelleme ve esneklik kazandırmayı amaçlıyor. Özel olarak belirlenmiş 5 noktaya uygulanırken etkisi uygulanan bölgenin tamamında canlanma, lifting ve yenilenmiş bir görünüm olarak ortaya çıkıyor.  

Acılı/Ağrılı bir işlem midir?

Uygulama sırasında ağrı/acıyı en aza indirgemek için özel olarak geliştirilmiş bir enjeksiyon sistemi kullanılmaktadır. Bu teknik sayesinde ağrı ve uygulama süresi azaltılarak acı hissi minimuma iner. 

Etkileri nelerdir?

  • İlk seanstan itibaren lifting etkisini gözlemleyebilirsiniz. 
  • Dolgun, canlı ve nem oranı dengelenmiş bir cilt görünümü ortaya çıkarır. 
  • Enjekte edilen bölgelerde hyalüronik asit zamanla cildin tamamına eşit oranda dağılır ve zamanla kaybedilen cilt esnekliği geri kazanılır. 
  • Cilt tonunu dengeler. 
  • Kolajen ve elastin sentezini arttırarak cildin doğal yenilenme sürecini destekler. 

Avantajları nelerdir?

Uygulama süresinin kısa olması, sadece 5 nokta ile tüm cilt yüzeyinde etkili olması ve sadece 2 seans uygulanarak 1 yıl boyunca ciltte lifting etkisi yaparak canlanmış ve yenilenmiş bir görünüm ortaya çıkarması en büyük avantajlarıdır. 

5 Nokta tekniği, maksimum verimlilik ve hasta konforu için klinik olarak test edilmiş ve enjektabl uygulamasında devrim yaratmıştır. Cilde yapılan iğne sayıları sınırlı olduğu için 5 Nokta Tekniği diğer iğneli uygulamalara göre daha ağrısız ve zahmetsiz bir işlemdir.